Opinie o Nas
Zespół wibracyjny - jak się zabezpieczyć ?
Zespół antywibracyjny - jak się zabezpieczyć ?

Zespół wibracyjny, czyli co ?

Zespół wibracyjny to choroba zawodowa. Oznacza to, że ludzie wykonujący pewnego rodzaju pace są na nią szczególnie narażeni. Gdy wykonujemy czynności narzędziami, które wibrują jesteśmy narażeni na zespół wibracyjny. Obsługa młota pneumatycznego, wiertarek, szlifierek, czy maszyn do szycia może prowadzić do zespołu wibracyjnego. Jego najczęstsze objawy to:

  • zaburzenie czucia kończyn górnych
  • zwyrodnienie stawów
  • zespół cieśni nadgarstka
  • zaburzenie ukrwienia 

W ekstremalnych przypadkach - gdy człowiek narażony jest na wibracje przez długie late - zespół wibracyjny może prowadzić do schorzeń kardiologicznych, a nawet paraliżu kończyn górnych. Na szczęście żyjemy w czasach, w których coraz większa waga przykładana jest do życia oraz zdrowia pracowników, oraz posiadamy narzędzia, dzięki którym nie będziemy musieli cierpieć na to niemiłe schorzenie. 

Jak zapobiegać zespołowi wibracyjnemu

Odpowiednio dobrane Środki Ochrony Osobistej (ŚOI) to podstawa, niezależnie od tego, jaką pracę wykonujemy. Aby nie nabawić się zespołu wibracyjnego musimy zaopatrzyć się w wysokiej klasy rękawice antywibracyjne. Tego typu rękawice robocze muszą być zgodne z normą EN 10819 - ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi przez drgania. Ważne jest, aby rękawiczki antywibracyjne redukowały oraz tłumiły drgania. Ponadto dobrze jest aby materiał, z którego są zrobione był wytrzymały, a zarazem przyjazny skórze. 

Jakie rękawice antywibracyjne wybrać?

Jak już wspomnieliśmy wyżej odpowiednio dobrane rękawice antywibracyjne muszą spełniać wyśróbowane normy ochronne oraz być najzwyczajniej w świecie wygodne. W końcu będziemy spędzać w nich długie godziny, dlatego komfort użytkowania musi być wysoki. Na takich rękawicach nie warto oszczędzać, gdyż konsekwencją wybrania niskiej jakości rękawic roboczych może być właśnie zespół wibracyjny wraz ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami. W naszym sklepie BHP Tres posiadamy szeroki wybór rękawic antywibracyjnych. Nasi klienci bardzo chwalą sobie rękawice marki CXS - modele Vibraton i Amet doskonale sprawdzą się przy obsłudze młotów pneumatycznych lub wiertarek udarowych. Jeżeli jesteśmy zainteresowani rękawicami na prawdę z wysokiej półki - model VV904 francuskiego producenta Delta Plus to zdecydowanie świetny wybór. W naszej hurtowni oprócz rękawic roboczych zaopatrzyć można się w wysokiej klasy buty robocze jak i odzież roboczą. Zapraszamy do naszego sklepu BHP Tres!

{nocache:9a572e511cf24e230f47e57974e340a2#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl