Oznaczenia Ochronne Butów Roboczych
Oznaczenia Ochronne Butów Roboczych

Dobór odpowiedniego obuwia roboczego do wykonywanej pracy jest kwestią kluczową dla naszego bezpieczeństwa. Przeglądając oferty, w sklepie internetowym, bądź hurtowni BHP ilość oznaczeń oraz norm ochronnych może przysporzyć niezłego bólu głowy. Wiemy jak trudno jest nawigować w gąszczu skrótów i symboli, którym oznaczane jest obuwie do pracy. Dlatego w tym wpisie postaramy się nieco przybliżyć i wyjaśnić znaczenie norm ochronnych obuwia roboczego. 

czytaj całość »
Odzież robocza - co ile przysługuje?
Odzież robocza - co ile przysługuje?

Właściwy strój do pracy to podstawowe wyposażenie w wielu branżach. Wielu pracowników zastanawia się, co ile przysługuje odzież robocza od zakładu, w którym są zatrudnieni. Jest to ważna informacja z perspektywy efektywności ich działań, dlatego warto wiedzieć, jak odzież robocza jest regulowana przez polskie przepisy. W tym tekście poruszyliśmy temat ubrań pracowniczych i odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytania, w tym na to, co ile przysługuje odzież robocza.

czytaj całość »
Rękawice dla mechanika
Rękawice dla mechanika

Jeżeli jesteś mechanikiem samochodowym lub lubisz ubrudzić sobie ręce przy swoim aucie, wiesz jak istotny jest dobór odpowiednich rękawic roboczych. Dobrze dobrane rękawice powinny chronić dłonie przed niekorzystnym działaniem chemikaliów – smarów, olejów, czy też farb. Musimy również pamiętać o tym aby cechowały się one zręcznością oraz dobrym wyczuciem przedmiotów i narzędzi.

czytaj całość »
Jakie rękawice spawalnicze wybrać?
Jakie rękawice spawalnicze wybrać?

Kupno odpowiednich rękawic spawalniczych to nie lada wyzwanie. Do wyboru mamy rękawice wykonane z różnych materiałów ale również rękawice o różnych stopniach ochrony przed oparzeniem. Ponadto na rynku dostępne są rękawic spawalnicze wielu producentów. Czasem trudno jest się odnaleźć w gąszczu dostępnych ofert. Dlatego też w dzisiejszym wpisie postaram się nieco ułatwić wybór odpowiedniego modelu.

czytaj całość »
Buty robocze ESD - dla kogo?
Buty robocze ESD - dla kogo?

Chyba wszyscy kojarzą żółte kółeczko z czarnym napisem ESD przytwierdzone do butów roboczych, odzieży czy też rękawic roboczych. Tylko co tak naprawdę oznaczają te trzy tajemnicze litery? W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć nieco pojęcie wyładowań elektrostatycznych ESD oraz odpowiedzieć na pytanie – kto powinien zainteresować się kupnem butów roboczych ESD.

czytaj całość »
Artykuły BHP - gdzie najlepiej je kupować?
Artykuły BHP - gdzie najlepiej je kupować?

Pracownicy fizyczni w czasie wykonywania obowiązków muszą zachować szczególne bezpieczeństwo, a przy tym zapewnić sobie odpowiedni komfort. Sklep BHP to pierwsze miejsce, do którego powinien skierować się specjalista. Wybierając profesjonalne artykuły BHP, zmniejszasz ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu, a praca przebiega sprawniej. Wśród wielu fachowców pojawia się jednak pytanie, czy lepiej zdecydować się na stacjonarny sklep BHP, czy zakupy w formie online?

czytaj całość »
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl