Opinie o Nas
Wybieramy rękawice robocze
Wybieramy rękawice robocze

Rękawice powlekane - napopularniejszy wybór

Chyba najczęściej kupowanymi modelami rękawic do pracy są rękawice robocze powlekane poliuretanem. Są to podstawowe modele wykorzystywane tak naprawdę w większości branż. Ich niezaprzeczalną zaletą jest bardzo niska cena oraz wysoka manualność. Dzięki temu jest to świetny wybór dla ludzi wykonujących prace precyzyjne. Kolejnym rodzajem rękawiczek BHP tego typu są modele powlekane lateksem. Chyba wszyscy kojarzą model o wdzięcznej nazwie wampirki. Również ten model podobnie jak odpowiedniki powlekane poliuretanem to dobry wybór do prac precyzyjnych, ale również do pracy na działce czy w ogrodzie (Więcej na ten temat we wpisie Jakie rękawice robocze do ogrodu?). 

Rękawice antyprzecięciowe

Modele te oznaczone są normą ochronną EN388, która określa parametry ochronne (odporność na ścieranie, przecięcie, rozerwanie, przekłucie) dla rękawic antyprzecięciowych. Najczęściej duże zakłady przemysłowe zaopatrują swoją załogę w rękawice tego typu, gdyż zapewniają one dobrą ochronę dłoni w sytuacji gdy trzeba przenieść różnego rodzaju elementy z miejsca na miejsce. W sytuacji gdy pracownik za zadanie ma na przykład załadowanie kawałków blach na samochód ciężarowy zwykłe rękawice robocze powlekane mogą nie wystarczyć i najzwyczajniej w świecie się przerwać oraz pokaleczyć dłonie. Wspominaliśmy już o tym we wpisie Rękawice robocze do blachy.

Rękawice monterskie - Mechanix

Bardzo popularnym rodzajem rękawic kupowanym chętnie przez klientów naszego sklepu BHP Tres są rękawice typu Mechanix. Modele te charakteryzują się wysokim stopniem manualności oraz są doskonałym wyborem dla ludzi wykonujących pracę wymagającą dużej sprawności. Wyposażone najczęściej w ściągacze na nadgarstkach rękawice monterskie znakomicie dopasowują się do dłoni użytkownika oraz zapewniają bardzo wysoki komfort pracy. Tak jak pisaliśmy już we wpisie Rękawice dla mechanika - rękawice typu Mechanix to świetny wybór dla ludzi zajmujących się wszelkiego rodzaju naprawami. 

Rękawice spawalnicze

Zawód spawacza zalicza się do jednego z tych o wysokim stopniu zagrożenia. Dlatego tak ważny jest dobór wysokiej klasy rękawic spawalniczych. Modele tego typu powinny być zgodne z normą EN 12477/A1:2005, która określa wymagania dotyczące rękawicą spawalniczym. Do wyboru mamy modele Typu A - grube, dwoinowe rękawice o bardzo wysokim stopniu ochrony przed oparzeniami, aczkolwiek o niskiej manualności oraz rękawice typu B - nieco cieńsze, aczkolwiek charakteryzujące się wyższym poziome manualności - świetnie nadają się do spawania Tig. 

Gdzie zaopatrzyć się w wysokie klasy rękawice BHP?

Szukając rękawic do pracy warto zdać się na ekspertów w tej dziedzinie. Nasza hurtownia BHP oferuje ponad 200 modeli rękawic dla specjalistów z każdej branży. Ponadto w naszym szerokim asortymencie znajdziesz buty robocze ochronne oraz profesjonalną odzież roboczą. Zapraszamy!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl