Opinie o Nas
Rodzaje środków ochrony oczu
Rodzaje środków ochrony oczu

Środki ochrony oczu - ogólny zarys

Szybka to element, który znajduje się w każdym ze środków ochrony oczu. Jest to przezroczysta część umożliwiająca widzenie oraz mająca za zadanie zatrzymywanie określonej części promieniowania w celu ochrony oczu użytkownika. Szybki, które za zadanie mają chronić przed promieniowaniem optycznym wyposażone są w filtry. Szybki ochronne mocowane są w stabilnej konstrukcji nazywanej ramką. Za zadanie ma ona utrzymywać szybki we właściwym położeniu oraz uniemożliwić zmianę jej położenia. Środki ochrony oczu dzielimy na: okulary ochronne, gogle ochronne, oraz osłony twarzy.

Okulary ochronne

Najpopularniejszym środkiem ochrony oczu są okulary ochronne. Występują dwa główne rodzaje okularów. Modele, które nie są wyposażone w filtry za zadanie mają zabezpieczać oczy przed kontaktem z ciałami stałymi (np. podczas cięcia drewna). Modele z filtrami z kolei chronią również przed promieniowaniem: podczerwonym oraz nadfioletowym, a także przed olśnieniem jaskrawym światłem. Normy, które powinny spełniać okulary to przede wszystkim EN166, EN170, oraz EN172. Jako że lato mamy w pełnej okazałości z pewnością zainteresuje Cię wpis Jakie okulary ochronne na lato

Gogle ochronne

Jest to środek ochrony oczu, który jest zdecydowanie bardziej szczelny niż wyżej opisane okulary ochronne. Dobrze dopasowane gogle ochronne powinny ściśle przylegać do twarzy pracownika. Gogle to Środek Ochrony Indywidualnej (ŚOI), który ma zdecydowanie wyższe parametry ochronne niż okulary. Jedynym minusem gogli jest problem ich parowania wynikający ze szczelnego przylegania do twarzy. Dlatego też gogle ochronne często wyposażane są w systemy wentylacji - pośredniej lub bezpośredniej. 

Osłony twarzy

Ten rodzaj środków ochrony oczu za zadanie ma zabezpieczać oczy przed uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi z mocnego uderzenia ciałem stałym oraz opryskaniem przez ciecz. Czasem zdarza się, że osłony twarzy wyposażone są w filtry UV chroniące przed promieniowaniem słonecznym tak jak okulary ochronne. Są one najczęściej mocowane na nagłowiu lub na hełmie ochronnym. Przyłbice, w tym przyłbice spawalnicze, również są zaliczane do osłon twarzy. 

Gdzie kupić wysokiej klasy środki ochrony oczu?

Zastanawiając się nad doborem Środków Ochrony Indywidualnej trzeba mieć na względzie przede wszystkim jakość wykonania, oraz parametry ochronne danego towaru. Czasy gdzie kierowaliśmy się tylko ceną na szczęście są już dawno za nami. Tylko gdzie kupić takie wysokiej klasy produkty? Oczywiście w sklepie BHP Tres! Ponad 20 000 produktów, bardzo szeroki wybór butów roboczych, profesjonalne rękawice robocze oraz odzież robocza dla profesjonalistów. To i jeszcze więcej znajdziesz w hurtowni BHP Tres. Zapraszamy!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl